sie 17 2014 Przedstawiam się c.d.
Komentarze: 0

 

W tym całym popłochu zapisków zapomniałem o paru kwestiach. No więc tak. Jestem (jak na razie) nastolatkiem w wieku buntowniczym (14 lat, to wystarczy) i przeszedłem pierwszą klasę gimnazjum w gimnazjum nr 6 w Nowym Sączu. Jak na razie budynku nie zmieniam. W kwestii książek przeczytałem 3 tomy "Deklaracji": "Deklaracja", "W sieci" i "Jutro". Świetna książka, polecam. Akcja toczy się w przyszłości, w Londynie. Wynaleziono cudowny lek na wydłużenie życia zwany Długowiecznością, a w Londynie rozkwitła epiczna fabryka zarządzana przez potężnego człowieka - Richarda Pincenta. Nazwał tę korporację Pincent Pharma. Podczas czytania poznajemy wiele miejsc, takich jak Podziemie czy Grange Hall, w którym od małego przetrzymywano nadmiarów. Tak, tak - byli tam ludzie, którym wpajano, że nie mają prawa do życia! Ostatnio staram się o obejrzenie ostatniej części Harry'ego Pottera. Nie za bardzo ją znam, w przeciwieństwie do reszty...

Warto jeszcze przelać na papier coś o rodzinie. Otóż mam wredną - no, chociaż odrobinkę - siostrę z poczuciem humoru i weną twórczości słuchowisk na youtube. Przykłady: "Urodziny", "Wena zdechła", "Kompleks Św. Mikołaja". No i ma jeszcze e-booka pt. "Bolą mnie gały". Jak co, Mózg Janka, opisany w poprzedniej notce należał do mnie. No i co? Znacie już moje nazwisko?

Oprócz książek znam portal na którym można sobie nieźle w coś pograć. Zagrajcie na www.kurnik.pl - świetny portal. Gram często w chińczyka, czasem w kulki, a także w mahjonga dla jednej osoby. Kalamburami również nie gardzę.

Jest jeszcze inny portal: www.demotywatory.pl - portal zawierający pełno śmiesznych scenek, obrazków i podpisów. Zalogowany możesz komentować takie demotywatory. Ja nie zarejestrowałem się jako stały użytkownik, ale i tak mogę to oglądać. Polecam wszystkim z poczuciem humoru!

A czy ktoś zna grę Gruntz? Dwie wersje, 1.0 i ulepszona, 1.01. Ja mam tę pierwszą, ale to i tak świetna gra. To taka komiczna łamigłówka. Zmusza do wkurzającego myślenia i bawi na różne sposoby. Kierujesz tytułowymi Gruntami, czyli po prostu zlepieńcami (czy ja znajdę inne określenie??). Prowadzisz ich po różnych łamigłówkach. Niestety nie ma wersji polskiej, ale Polacy też w to grają. Jest też oczywiście tryb gry, w którym nie trzeba tyle myśleć, tylko robi się bitwę. A przy tym Grunty dzielą się na grupy, których członków łączy kolor. Co za rasiści... Jest jeszcze coś: http://gooroosgruntz.info/index.html - na tym portalu znajdziecie edytor poziomów Gruntz na obie wersje w formie ZIP-a. Polecam dla kreatywnych!

Moja notka byłaby bardzo uboga bez - o tak, uwielbiam myśleć! - serii gier strategicznych, a mianowicie - The Settlers. Na pewno ktoś zna tę serię 6 gier - w tym 3 z dodatkami - na jednej płycie. Nieraz w to grałem i powiem, że nawet dla mnie to jest bardzo złożona gra. Nawet piersza wersja pod DOS-a! Jest tam 30 misji na Singleplayer. Wiem, że wprawny gracz rozgrzewa się jedną taką kampanią na najbliższy rok, ale ja jestem odrobinkę, no, inny po prostu. 

Tak mniej więcej wygląda moje życie w wakacje. Wkurza mnie to, że prawie niczego się nie nauczę w szkole, bo wszystko już wiem. Ale to nawet lepiej, skoro tak dobrze się uczę. Cóż, w niektóre rzeczy trzeba patrzeć optymistycznie, z nadzieją.

Raczej udało mi się napisać więcej, nie? Chociaż... Dopóki nie napiszę czegoś więcej, nie będę miał podstawy do porównania notki z notką. No bo notka "Przedstawiam się" to w sumie jedno i to samo, nawet jeśli podzielono ją na dwie części. Prawda?

janekkto1024 : : portal, książka
Do tej pory nie pojawił się jeszcze żaden komentarz. Ale Ty możesz to zmienić ;)

Dodaj nowy komentarz