wrz 12 2016 Nowa inspiracja do pisania o gierce... Tym...
Komentarze: 0
Dawno dawno temu aż 3 osoby oddały mi chwałę za materiał o The Settlers 6. Mimo że wydaję Wam późne podziękowania, na pewno chętnie spojrzycie na kolejny materiał poświęcony podobnemu tematowi... Popiszę część doświadczeń w grach przeglądarkowych MMO z grupy .IO, które znają wszyscy. Generalnie coś o nich, jak ja to widzę. Zapraszam pełną grzecznością i z pełną grzecznością!

Pierwsza gra? Zgadniecie sami. Agarek. Nazwa stosowana: Agar.io. Jak sie to zaczęło? Ano, z małym skillem. :) Pamiętam te czasy, gdy grałem jako gość (bez rejestracji, później zacząłem wchodzić z G+), i jarałem się powolnym zbijaniem kuleczek, siedząc w rogu i cicho rosnąc w masie i pozycjach Leaderboarda... Ten jeden raz, gdy wyszedłem na jeden, zrobiła sie dyskonekcja. Prościej: zwaliło mnie, rozłączyło. Ach, te serwerownice...

Ale może cos konkretniejszego. No, pierwsza ocenka? Robi wrażenie. Bardzo szczególny pomysł. Wspaniała mechanika gry, świetna zabawa przy pożeraniu kogoś na żywo i wkurzaniu go... Okropne irytacje, jak Ciebie zjedzą... No i jeszcze jedna kwestia. Agar.io dzisiaj to nie są, zgodnie z zamysłem, komórki pełzające po szalce Petriego (odsyłam do Wikipedii), teraz to raczej wojny wściekłych baniek, albo pędzące kule zagłady, niepotrzebne skreślić... Co dla mnie jest najpiękniejsze w tej grze? Sojusze w Party.

Od początku, wzorem znanego zewsząd agargracza Siriusa, robiłem zespoły i stawiałem na współpracę pozostając, no, niewspaniałym w grach solo. A kiedy przypadkiem próbowałem "stworzyć" Party, okazało się, że nie jest to pusty serwer prywatny, on jest publiczny, i to z pełnym pozwoleniem na sojusze! Wchodzę pierwszy raz, czuję się jak w raju. Wreszcie mam okazję do porządnego zespołowania.

Dzisiaj? Jestem po ostrych treningach w prywatnym serwerze z Ogar Unlimited i znam techniki gry w zespole typu Party naprawdę nieźle. Jeszcze drugi gość mojego kalibru i bierzemy cały serwer na obiad. ^^ Jeśli chodzi o solo, to radzę sobie na razie tylko na FFA albo Experymentalnym, Party jest na solo za ostre. Ale mam jakiś własny kierunek. Taka mechanika naprawdę podoba mi się w Agareczku. :) Jest tylko jeden minus z OgarUlem... Kreatorowi tej platformy brakuje pieniędzy i szuka u nas ratunku w postaci dotacji, inaczej od października nie idze już z interesem. A OgarUl to ostatnia platforma prywatnych sewerów, zostaje tylko AgarServ, ale z mniejszymi możliwościami.

Jeszcze jedno: trenowałem na prywatnym z pomocą miniona. Konsola umożliwia przyzwanie danemu graczowi coś takiego jak bot. Można go manualnie prowadzić ku kursorowi myszy, dzielić przez E i puszczać żarcie przez R. Właściwie to był sojusz sam ze sobą, ale się sporo nauczyłem. :)

I tak sie przesadnie rozpisałem, kto chce, może mnie zmotywować do zrobienia osobnej notki o tym... Przejdziemy teraz może do kolejnego etapu naszego wywodu. A to jest... Slither.io. Kolejna gra, w której tym razem sterujesz wężem, pożerasz światełka, by rosnąć na grubość i długość, a gdy się zderzasz z innym wężem lub ścianą, pozostawiasz po sobie masę takich światełek, stając się nawozem dla reszty łowców. Wielka zabawa, w której wg niektrórych rankingów graczy z Youtube nawet Jumbo nie jest numerem 1. :) Kto zna społeczność agargamerów, rozumie, o czym mowa.

Oczywiście, jak to bywa, nie jestem w tej grze super-dobry, ale jak w wielu, mam umiejętności "średnie". W Agarku, w Slitherku, w Diepku też... Ale o tym za chwilę.

Lub nawet już... O Slither.io nie mam nic do powiedzenia, bo w tej chwili w to nie gram. Natomiast teraz coś, co rozwija sie niesamowicie szybko. Ta gra nazywa się Diep.io.

Tym razem zamiast zjadać, zbierasz doświadczenie, strzelając do kształtów geometrycznych... Zbierasz levele (max lvl 45), a z leveli punkty na ulepszenia. A owe punkty poświęcamy na ulepszanie statów, w lewym dolnym rogu widocznych. Możemy zmieniać 8 parametrów, na polskie tłumaczyłbym je tak: Regeneracja Zdrowia, Maksymalne Zdrowie, Obrażenia od Kolizji, Szybkość Lotu Pocisków, dalej ich Obrażenia, Penetracja i Przeładowywanie (im więcej Reloada, tym częściej pocisk strzela z lufy) oraz Szybkość Ruchu całego czołga. Gdy używamy czystego kontrolera dronów, parametry pocisków będą się do nich odnosić (Penetracja to będzie Zdrowie Dronów).

Dodatkowy, acz ważny fakt: na poziomach 15, 30 i 45 możesz wybierać odpowiednie dla siebie klasy, takie jak karabin maszynowy, snajper, dwulufa (w wolnym tłumaczeniu :P) i masa, MASA innych klas.

Dość teorii. Czemu piszę o tej gierce? No bo przecież daje masę możliwości! Kombinacje klas i odpowiednich konfiguracji statów (zwanych potocznie budowami, "builds") sprawia właściwie największą zabawę. A ja jestem świadom, że nawet nie wypróbowałem jednej czwartej możliwości gry, choć gram w nią prawie od kiedy wyszła na rynek. Inna piękna rzecz? Twórca gry niesamowicie nam pomaga w rozwoju. To on wprowadził dla nas masę trybów gry, klawisze Autofire (E) i Autospin (C), ciągle tworzy i dopracowuje klasy... Dziękujcie mu za taką grę, bo może ona stać się drugim Agarem, jeśli sie już przypadkiem nim nie stała. ^^

Grałem też w inne gierki, jak splix.io albo wilds.io... Ta ostatnia zadziwiła mnie faktem, iż zrobił ją Polak. Nie do wiary? Sprawdźcie sami, poszukajcie czego trzeba u wujka Google!

Jeśli ktoś czyta te ostatnie wersy, to jest wytrwały. Osobiście mu gratuluję! :D Przetrzepcie Reddit, szukając Subredditów o nazwie Diepio, DiepioSuggestions i Agario, i to koniecznie! I uważajcie na clickbait na Youtubie, czyli "przynęty na kliknięcia", służące tylko do zarabiania wyświetleń!

Wprawdzie na Reddicie te subreddity to tylko na angielskim jadą, ale chyba sie dogadacie. Zwłaszacza na tych od Diepio, tam są świetni ludzie, poszukajcie też ich kanałów. :) Słowem wyjścia zaprezentuję tylko imiona, w jakich paraduję w grze. Jak kto mnie spotka, to honor. :D Jeśli nie dajecie rady się odczytać, wklejcie nick do stosownego miejsca w Agar.io lub odpowiednio Diep.io, wtedy już będzie lepsze widzenie. Używam znaków greckich (na Wikipedii: alfabet grecki) oraz strony Copy Paste Character.

Wychodzę od frazy: Powerful Mind (to mój ogólny nick gamingowy, luźny itp.)

AGAR.IO:

φωεгƒȗⱠMɪηđ

φωεгƒȗⱠMɪηđ 精神

φωεгƒȗⱠMɪηđPl

Z tagiem: jakis_tag$αχMɪиđ

Czasem też: αχ ølsκα

SLITHER.IO:

Powerful Mind Poland

DIEP.IO:

owerfulMind

[RDT]axMind (z użyciem tagu Reddita)

No to, zapraszam do gry. :) Stosuję czasem inne wariacje nicków albo się bawię, np. na wilds.io nazwywam się "stop przemocy". Nie ma to jak ta beka. :D
janekkto1024 : :
Do tej pory nie pojawił się jeszcze żaden komentarz. Ale Ty możesz to zmienić ;)

Dodaj nowy komentarz