Archiwum - kwietnia 2016

Witam z powrotem! Komentarze (0)
28. kwietnia 2016 16:41:00
linkologia.pl spis.pl

Witam Was ponownie po niezłej przerwie w pisaniu. Ze względu na moje zaangażowanie w pisanie postów chyba nie będę mógł dodawać ich co tydzień. Może ktoś mnie natchnie - a ja wiem? Się zobaczy.

Wyobraź sobie następującą sytuację. Wędrujesz. Przez niemałe połacie terenu. A wraz z Tobą wędruje wielkie miasto, czyli Twój charakter. Ty, które się przebudowuje i zmienia. Napotykasz innych ludzi, jednak nie zawsze rozumiesz ich, a także charaktery, które reprezentują ze sobą - po prostu się gubisz w tym kimś, przez co trudnym jest zaoferować mu swoją pomoc. Towarzyszy Ci jednak coś jeszcze - widzisz to lepiej lub gorzej.

Wielka góra. Ego, to jest ja. Ty sam. Jeśli chcesz pomóc komuś albo sobie, potrzeba Ci zapoznać się z odpowiednim miastem-charakterem. Możesz się wspinać na tę górę, by móc coś zaobserwować z wysoka. A wtedy doskonalisz swoje ego. Nie bój się tego słowa, chodzi mi tylko o zwykłe "ja". Im jesteś wyżej, tym więcej dookoła siebie widzisz. Tym więcej rozumiesz, rozpoznajesz i doświadczasz. A jednak nie zawsze warto piąć się jak najwyżej. Jeśli wyjdziesz na sam czubek, zainteresujesz się wyłącznie swoim dokonaniem, a jedyna rzecz, która z ciebie zostanie, to kosmicznie wysoko zadarty nochal. Staniesz się egoistą do cna, który, jako że przekroczył granicę chmur, nie zobaczy niczego na dole, a będzie się tylko wiecznie wpatrywać w bezchmurną pustkę nieba. Takich trudno ściągnąć na dół.

Postaraj się jeszcze o maksymalny kontakt z otoczeniem - wszak Twoje miasto nie może stać samotnie i pozostawać wrogie do wszystkiego, co się zbytnio doń zbliży. Jeśli kogoś rozpoznasz pod względem jego charakteru i problemów, możesz zejść z góry ego i przejść na poziom swego brata, porozmawiać z nim i wykorzystać doświadczenie, które zebrałeś w trakcie rozmów z innymi i różnorakich obserwacji ze swej góry.

Tak właśnie należy zmieniać świat. Zacznij od siebie, wszak jesteś sam jego częścią! Przy okazji tyle doświadczysz, że naprawdę staniesz się godzien pomocy innym!

Nie zapomnijcie dodać jakichkolwiek komentarzy do notki - chętnie się czegoś dowiem od ogółu, do którego przecież kieruję ten wywodzik. Do zobaczyska!

janekkto1024 : :