Archiwum - grudnia 2015

linkologia.pl spis.pl

Moje największe wyzwanie tego dnia... Jakoś się za to zabiorę. Niechętnie wprawdzie tu cokolwiek zamieszczam, bo wydaje się to troszkę nudne dla mnie (i sam nie mam co napisać, co "bardzo mądry" tytuł tego posta wam sugeruje), jednakże dobrze jest wam dodać coś do wiedzy ogólnoświatowej, ewentualnie "ogólnomojej" wiedzy o świecie.

Starałem się dzisiaj pozyskać poparcie "Szefa" czyli Boga, dziś w kościele, starając się wyszukać sposób na wprowadzenie poprawek do moich uszu, przynajmniej na czas mszy. Uogólniając, skupić się na niej. Oczywiście On mi jeszcze raz powtarza (a jednak nie do znudzenia!), że to wszystko zależy od mojej inicjatywy, ile ja w to włożę. Tak więc dzisiaj pamiętam zapowiedź przyjścia Jezusa w jednym z czytań, z księi prorockiej. Swoją drogą myślę, że czytanie ksiąg prorockich na mszach jest treningiem naszego skupienia, gdyż słuchając zapowiedzi, powoli wyłapujemy, czego ona dotyczy. W tym wypadku było o tym, że Zbawiciel przyjdzie na świat, do tego w Betlejem, wzgardzanym zresztą. Czasem są to niezłe historie, warto posłuchać. :)

A do tego jeszcze mała teoria rozmawiania z samym sobą: jeśli umiesz bez problemu porozumieć się ze swoim klonem (na potrzeby tego pisma zakładamy, że istnieje), to jesteś w dobrej sytuacji. Jeśli jednak rozmowa z drugim "ty" to raczej kłótnia, lepiej coś zmienić. Dobrze to działa np. gdy dokuczasz różnym osobom albo okazujesz "niechęć" bez konkretnego powodu. Wtedy doskonale widać, że twoja wada naprawdę utrudnia kontakt z ludźmi. Oczywiście nie należy "rozmawiać z samym sobą" na płaszczyźnie zainteresowań (wtedy się zawsze dogadasz) chodzi tu raczej o cechy charakteru, to, jak prowadzisz konwersację. Takie ostrzeżenie, żebyście się później nie skarżyli w komentarzach że bzdury piszę. :)

Może nie jest to specjalnie dużo materiału, ale powinien on wykazać dla was jakąś wartość... Jeśli wykaże, to nie mam nic przeciwko aprobacie w komentarzach. Jeśli ktoś nie kapuje słowa "aprobata", nie szkodzi. Po prostu piszcie, jak wam się podoba. Miłego dnia, tygodnia i ogółem całych świąt!

janekkto1024 : :