Archiwum - sierpnia 2014

Wielka tajemnica śmiechu Komentarze (0)
26. sierpnia 2014 14:41:00
linkologia.pl spis.pl

No tak...Trochę mi się zapomniało z pisaniem, no ale - powracam w wielkim stylu! Nawet jeśli piszę tyle co po śniadaniu okruchów chleba. Ale do rzeczy. Zapomniałem dopisać, że znam całkiem sporo kawałów. A to dzięki różnym źródłom, w tym znajomym i rodzinie. Abyście mogli trochę porechotać lub najwyżej przypomnieć sobie, jakie jaja były w jakimś tam kawale, przysłużę się przykładem:

Lata 70-te. Malinowski włącza adapter, zakłada mu słuchawki na uszy, puszcza bajkę z winylowej płyty i idzie do salonu oglądać mecz w TV. Trzy minuty później, tata słyszy odgłosy z pokoju syna. Ignoruje. Minutę później słyszy już głośne dudnienie z pokoju młodego. Wreszcie idzie do pokoju malca. Ten wali głową w ścianę, mówiąc:
- Chcę! Chcę! Chcę! Chcę! Chcę!
Tata ściąga młodemu słuchawki z uszu i sobie je zakłada. Oto co usłyszał:
- Chcesz, opowiem ci bajeczkę...
- Chcesz, opowiem ci bajeczkę...
- Chcesz, opowiem ci bajeczkę...
- Chcesz, opowiem ci bajeczkę...

;PPPP

janekkto1024 : : kawał

Wyprofilowany! Komentarze (0)
20. sierpnia 2014 09:36:00
linkologia.pl spis.pl

Wczoraj się naprawdę zaczęło. Przewiduję, że z tłuszczy Czytelników gimbusy będą narzekać, zaś starsi narzekać na moje nałogi. Ale to są moje przekonania i wolę, żeby je co najwyżej skomentować. Zwyczajnie założyłem profil na Facebooku. Jeśli ktoś nie wiedział, to twórca tego portalu zrobił niebieskie logo, bo nie rozróżniał czerwieni od zieleni, a tylko niebieski - czy jakoś tak. Do rzeczy. W spisie znajomych znaleźli się wszyscy poza babcią, bo nie ma raczej komputera. A więc rodzice, siostra i kuzyni. Jeśli będzie coś jeszcze, to zwyczajnie dodam sobie znajomych.  Aha, i jeszcze Marek - też znajomy. Nawet jeśli nie z rodziny. Sympatyczny gość, który dość długo pozostaje przy komputerze. Z drugiej strony jest jednak porządniejszy od kuzyna, bo nie taki wredny.

No, kolejne informacje z głowy. Dosłownie czy przenośnie, spytam?

Nie zastanawiajcie się. To jak było z gostkiem, który poznał naturę kobiet. Jak tylko odkrył tę tajemnicę, zaśmiał się do zdechłego. Ale bez obaw, to tylko czarny humor.

;)

janekkto1024 : : profil

Resztka rodziny. Komentarze (0)
19. sierpnia 2014 10:17:00
linkologia.pl spis.pl

No i znowu ten chaos... No ale muszę powiedzieć (napisać znaczy się, ale też werbalnie) co nieco o kuzynach. Tak, znam ich, bo mieszkają ze mną (trudno by było ich nie znać, nie?) - co więcej, od jakiegoś czasu. Mam kuzynkę i kuzyna w domu. On wkurza mnie od dzieciństwa, ale teraz już rzadziej - a Bogu dzięki. Przesiaduje w swoim pokoju i spędza większość czasu w towarzystwie kolegów i gier komputerowych, ale chyba ma jakieś ambicje - nie pytałem go. Ona zaś regularnie tu przyjeżdża, choć kiedyś była w domu niemalże cały czas. Próbowała zaatakować studia japonistyczne, ale stawili jej zbyt wysokie wymagania. Porażka! Jeśli nie majaczyłem, gdy mi to ostatnio tłumaczyła, to przeszła na angielski. No i jest jeszcze babcia, wykształcona na ogrodnika. Prace w jej "zielonym raju" wciąż ją pasjonują. Co nie oznacza, że nie chodzi do sklepu po owoce i warzywa ;)

I jeszcze coś o mnie: jeśli nie słuchaliście, jak mówiłem - to nie moje zmartwienie. Wyraźnie objaśniłem tak samo wyraźnie wybrane kwestie na temat rodziny i każdy (jak jakieś wąty, to mój punkt widzenia!) poza małymi dziećmi o wykształceniu zerowym w dziedzinie czytania i pisania zrozumie moją paplaninę. Kropka.

janekkto1024 : : kuzyn

Nic się nie dzieje Komentarze (0)
18. sierpnia 2014 12:52:00
linkologia.pl spis.pl

 

Nie ma nic do napisania. Bezsens? Pomyślmy. Wiadomo, że się odrobinę nudzę, chociażby chwilowo. Ale to nie znaczy, że nie ma co napisać! W sumie zawsze jest jakiś temat do obrobienia. Służę przykładem. Jeśli Wam miło to znajdźcie jelenia (ale bez rasizmu, Murzyna tu nie potrzeba), który Wam dokona analizy i stwierdzi, że wszyscy, łącznie z nim, czytają właśnie taki przykład.

Czy to nie proste? Zawsze można znaleźć temat, choćby głupi, a można go umiejętnie rozwinąć tak, by wzbudził uśmiech, a przy odrobinie szczęścia całą salwę śmiechu. Zresztą czasem umiem wyjechać na całość. Czy nie wydaje Wam się, że właśnie spełniam ten warunek?

janekkto1024 : : napisać

Skąd ta nazwa? Komentarze (0)
18. sierpnia 2014 11:17:00
linkologia.pl spis.pl

 

Pewnie chcecie wiedzieć, czemu napisałem blog o czymś, o tytule nieznany.

To ja wam powiem. Zwyczajnie nie wiedziałem, co tu napiszę. Mam papierowy pamiętnik, w którym opisuję różne wydarzenia, tak jak tutaj. Jest tam sporo kwestii i tematów i nieco by zajęło, żeby to wszystko zliczyć. Ten blog, Czytelniku, nie obejmuje wszystkiego co się wydarzyło z dnia na dzień, jedynie część. Ostatnie notki są nieco chaotycznie zrobione, ale ja dopiero zaczynam. Pewnie wszystko się ustabilizuje i w notkach znajdzie się odrobina porządku. Minimum!!!

janekkto1024 : : tytuł

Jeszcze coś Komentarze (0)
18. sierpnia 2014 09:57:00
linkologia.pl spis.pl

Przedstawiam się, część trzecia. Autorstwo: janekkto1024. Chyba jednak jestem poetą...

Do rzeczy. Wiecie już coś o mnie i moim świecie. Co czytam, gdzie chodzę po Networku (to samo co Internet tylko krócej) i takie tam. No i wiecie coś o mojej siostrze, a po przemyśleniach poznaliście zapewne moje nazwisko. To już coś. A jeśli chodzi o siostrę - dopiszę coś o niej. Może zdarza się, że trzeba okazać jej prawdziwie anielską cierpliwość, ale są momenty na świecie, gdy wektory fizyczne kierują się pozytywnie w moją stronę, kiedy rozmawiam. Tak, z nią czasem można sobie porozmawiać, nawet jeśli to kobieta (starsza ode mnie)! Poruszamy tematy o Bogu albo o różnych przekonaniach, prowadzimy dyskusje. I to ona dała mi książkę mającą jakieś 40 stron, która zmieniła mnie przez ostatnie parę dni (tytuł: "Najważniejsza decyzja w Twoim życiu")! Tak, ona nadaje mi siły życiowe i sens życia! No ale - nie chcę przemienić świeżego, komicznego bloga w dziennik duchowy, więc...

Robię różne rzeczy. Oprócz grania i czytania zdarza się czasem, że wyjadę rowerem do Gdzieś. Ale podróż do wspomnianego wyżej Gdziesia i z powrotem (raczej nie lubię nocować w namiocie) jest niemożliwa, bo jest chłodno lub mokro. Nieraz było bardzo burzowo. A przynajmniej lało, a to już wystarczy. Raz się kiedyś zlałem i nie zamierzam tego powtórzyć.

Jeszcze coś. Zapomniałem Powiedzieć coś o serii Worms. Mam Worms2 i Worms3D. Pamiętam kombinacje z tą pierwszą grą. Robiłem szalone bronie. Na przykład bomba odłamkowa. Zmaksymalizowałem siłę odrzutu kasetek i dałem każdej 100pkt damage'a. Na koniec zwężyłem kąt rozrzutu do 2 stopni. W grze położyłem bombkę na ziemi ( wycofałem kolegę, to ważne), a po eksplozji kasetki poszły w górę. Kilka sekund później, gdy kamera została tam, gdzie przed chwilą była bomba, ukazała się rzeźnia w postaci epicznych eksplozji. Worms3D to też niezła gra, tylko zaciąłem się w Kampanii i wątpię, żeby coś mnie z tego wykopało. Za to niezbyt ją lubię, choć z drugiej strony nieźle się celuje do wroga, skoro wszystko jest w trójwymiarze. Zawsze myśleć optymistycznie.

No właśnie...

janekkto1024 : : decyzja, siostra

Przedstawiam się c.d. Komentarze (0)
17. sierpnia 2014 19:59:00
linkologia.pl spis.pl

 

W tym całym popłochu zapisków zapomniałem o paru kwestiach. No więc tak. Jestem (jak na razie) nastolatkiem w wieku buntowniczym (14 lat, to wystarczy) i przeszedłem pierwszą klasę gimnazjum w gimnazjum nr 6 w Nowym Sączu. Jak na razie budynku nie zmieniam. W kwestii książek przeczytałem 3 tomy "Deklaracji": "Deklaracja", "W sieci" i "Jutro". Świetna książka, polecam. Akcja toczy się w przyszłości, w Londynie. Wynaleziono cudowny lek na wydłużenie życia zwany Długowiecznością, a w Londynie rozkwitła epiczna fabryka zarządzana przez potężnego człowieka - Richarda Pincenta. Nazwał tę korporację Pincent Pharma. Podczas czytania poznajemy wiele miejsc, takich jak Podziemie czy Grange Hall, w którym od małego przetrzymywano nadmiarów. Tak, tak - byli tam ludzie, którym wpajano, że nie mają prawa do życia! Ostatnio staram się o obejrzenie ostatniej części Harry'ego Pottera. Nie za bardzo ją znam, w przeciwieństwie do reszty...

Warto jeszcze przelać na papier coś o rodzinie. Otóż mam wredną - no, chociaż odrobinkę - siostrę z poczuciem humoru i weną twórczości słuchowisk na youtube. Przykłady: "Urodziny", "Wena zdechła", "Kompleks Św. Mikołaja". No i ma jeszcze e-booka pt. "Bolą mnie gały". Jak co, Mózg Janka, opisany w poprzedniej notce należał do mnie. No i co? Znacie już moje nazwisko?

Oprócz książek znam portal na którym można sobie nieźle w coś pograć. Zagrajcie na www.kurnik.pl - świetny portal. Gram często w chińczyka, czasem w kulki, a także w mahjonga dla jednej osoby. Kalamburami również nie gardzę.

Jest jeszcze inny portal: www.demotywatory.pl - portal zawierający pełno śmiesznych scenek, obrazków i podpisów. Zalogowany możesz komentować takie demotywatory. Ja nie zarejestrowałem się jako stały użytkownik, ale i tak mogę to oglądać. Polecam wszystkim z poczuciem humoru!

A czy ktoś zna grę Gruntz? Dwie wersje, 1.0 i ulepszona, 1.01. Ja mam tę pierwszą, ale to i tak świetna gra. To taka komiczna łamigłówka. Zmusza do wkurzającego myślenia i bawi na różne sposoby. Kierujesz tytułowymi Gruntami, czyli po prostu zlepieńcami (czy ja znajdę inne określenie??). Prowadzisz ich po różnych łamigłówkach. Niestety nie ma wersji polskiej, ale Polacy też w to grają. Jest też oczywiście tryb gry, w którym nie trzeba tyle myśleć, tylko robi się bitwę. A przy tym Grunty dzielą się na grupy, których członków łączy kolor. Co za rasiści... Jest jeszcze coś: http://gooroosgruntz.info/index.html - na tym portalu znajdziecie edytor poziomów Gruntz na obie wersje w formie ZIP-a. Polecam dla kreatywnych!

Moja notka byłaby bardzo uboga bez - o tak, uwielbiam myśleć! - serii gier strategicznych, a mianowicie - The Settlers. Na pewno ktoś zna tę serię 6 gier - w tym 3 z dodatkami - na jednej płycie. Nieraz w to grałem i powiem, że nawet dla mnie to jest bardzo złożona gra. Nawet piersza wersja pod DOS-a! Jest tam 30 misji na Singleplayer. Wiem, że wprawny gracz rozgrzewa się jedną taką kampanią na najbliższy rok, ale ja jestem odrobinkę, no, inny po prostu. 

Tak mniej więcej wygląda moje życie w wakacje. Wkurza mnie to, że prawie niczego się nie nauczę w szkole, bo wszystko już wiem. Ale to nawet lepiej, skoro tak dobrze się uczę. Cóż, w niektóre rzeczy trzeba patrzeć optymistycznie, z nadzieją.

Raczej udało mi się napisać więcej, nie? Chociaż... Dopóki nie napiszę czegoś więcej, nie będę miał podstawy do porównania notki z notką. No bo notka "Przedstawiam się" to w sumie jedno i to samo, nawet jeśli podzielono ją na dwie części. Prawda?

janekkto1024 : : książka, portal

Przedstawiam się Komentarze (0)
17. sierpnia 2014 11:32:00
linkologia.pl spis.pl

No dobra. Co zapisać? Ymmmmmmmmm... Ym? No, może - w końcu tak wygląda współczesna poezja (bez obrazy), ale poetą to ja nie jestem. No to...? Cóż, skoro mam się przedstawić, bo taki wklepałem tytuł, to: gram często na komputerze, czasem czytam książkę (obecnie "Władcę Marionetek", jak ktoś kojarzy) i jakoś próbuję zająć czas gdy reszta rodziny kombinuje, jak go pozyskać. Zycie jest wredne i chamskie, ale ja żyję. No bo pamiętam że "Chamstwo jest odmianą szczerości" (Mózg Janka, Księga Pamięci, rozdz. 1638, werset 467732). No i tak to z góry wygląda. Jestem gimbusem, który nie jest gimbusem (jak zdziwiony, czytać dalej), bo nie słucham "pola marysi" (autorzy piszą z małej litery) i nie chodzę z IPodem w kieszeni - jakoś tak się to pisze. No i cud spadł na ziemię, że żaden szanujący się polonista nie zaskarży mnie za ortografię. Ale, jak sam stwierdziłem, jestem - szczerze - dziwny, więc nic mnie już nie dziwi (6. tom "Harry'ego Pottera", jak idą do Slughorna). I jeszcze jedno. Jestem podobny do rodziców, taty szczególnie, ale na pewno nikomu nie imponuję, nikogo nie wkurzam i nie plagiatuję niczyjego charakteru bądź używam go do innych celów, podanych linijkę wyżej.  A jeśli ktoś mi to zarzuci, nie potraktuję tego poważnie. Proste dla człowieka, straszne dla ameby. Kropka:. No. I tak to wygląda z góry. Aha, coś jeszcze: Utrzymuję coś w rodzaju stabilizacji duchowej. Nie wiem, czy wyraziłem się dość elokwentnie, ale to chyba jasne i oczywiste. Wprost: poznaję Boga. Ale nie jestem ministrantem czy coś tylko po prostu: chodzę do kościoła, od czasu do czasu się modlę... I to jest drugi dowód na to, że jestem gimbusem, który nie jest gimbusem. Ale jest jeszcze jeden fakt, który zegnie wszystkie pozostałe. Świetnie się uczę! Lol? O nie, tego nie biorę na poważnie (tzn. ten lol, to z nauką to serio). Faktycznie, na końcowym świadectwie jest może parę czwórek, ale starczy na pasek. Zachowanie - bez wypracowania, które mi je podwyższyło o stopień - wyszło mi na dobre. Ale tak szczerze to nie było łatwo. Pasek ze świadectwa pierwszej klasy gimnazjum był pierwszym, jaki zdobyłem. Zresztą następna klasa jaka mnie czeka to właśnie druga. Oczekuję układów równań z dwiema niewiadomymi na matmie. Oj tak... nauczyć się tego to sztuka dla uczniów z mojej klasy, bo już JEDNO równanie i JEDNA niewiadoma sprawiają im kłopoty. A dla mnie to - jak mówię - pestka do wyplucia. Najczęściej od jabłka, czasem od gruszki, ewentualnie mirabelek z kompotu (owoce). Ale te dodatki to zwykła retoryka, która w wyniku zwykłego fartu (albo cudu: Chwała Bogu!) przekształciła się w "Śmiechu Warte". Czyli rozmowa, która przebiega tak:

A: Jak należy rozmawiać z kimś?

B: A czemu chcesz się tego nauczyć, skoro już umiesz?

A: Nie, jeszcze tego nie umiem.

B: Umiesz!

A: No to... Jak rozmawiam, to robię to teraz, tak?

B: Aha.

A: A czy wszystkie rozmowy trzeba zaczynać od "Jak należy rozmawiać z kimś"?

I tak dalej. Naprawdę nie chcę tego kontynuować, bo wystarczy, aby przy odrobinie szczęścia popłakać się ze śmiechu. Pozostawiam Wam sugestie o tym kto jest kim. Ja daję już pomysł: A to mała dziewczynka, B to dziadek albo babcia. Pasuje?

Powodzenia!!!

janekkto1024 : : przedstawić, śmieszne